Maria Maj | aktorka

Maria Maj studiowała na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. Angażuje się w liczne niezależne realizacje nowego dramatu polskiego – zagrała m.in. w sztukach powstałych w Laboratorium Dramatu: Absynt Magdy Fertacz (reż. Aldona Figura, 2005), Agata szuka pracy Dany Łukasińskiej (reż. Krzysztof Rekowski, 2005) oraz w Verklärte Nacht Michała Bajera w Studiu Dramatu przy Teatrze Narodowym w Warszawie (reż. Natalia Korczakowska, 2006).

Z TR Warszawa (wcześniej Teatrem Rozmaitości) związana jest od 1995 roku. Zagrała w najważniejszych sztukach wystawianych na scenie przy Marszałkowskiej 8 – m.in.: Bziku tropikalnym, Hamlecie, Księciu Myszkinie, Bachantkach, Wiarołomnych, Mieście snu, Między nami dobrze jest oraz w najnowszej premierze - Drugiej kobiecie. 

Więcej >

„Chcielibyśmy, żeby ludzie przestępujący do projektu TEREN TR mieli poczucie przygody, eksperymentu, ale także żeby mogli się bawić, dochodząc do realizacji. Dla nas aktorów jest to szansa, żebyśmy mogli się spotkać z ciekawymi artystami i być może wytrąci nas to z pewnych stereotypów i przyzwyczajeń”.

„W projektach jako jurorkę będzie mnie interesowało, jakie pole działania zarezerwowane jest dla aktora, jakie sensy zawierają się w scenariuszach, o czym chcą mówić artyści i w jakiej formie chcą się wypowiadać”