Ignacy Karpowicz | ekspert literacki w programie Teren TR

Opieką literacką nad projektami Terenu TR zajmie się Ignacy Karpowicz, jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy. Autor sześciu powieści (Niehalo, Cud, Gesty, Balladyny i romanse, ości, Sońka). Laureat Paszportu „Polityki” 2010 za powieść Balladyny i romanse — nominowany wcześniej do tej nagrody za Niehalo (2006) — Nagrody Literackiej miasta st. Warszawy za ości (2014) oraz czterokrotny zdobywca Nagrody im. W. Kazaneckiego.  Otrzymał trzy nominacje do Nagrody Literackiej NIKE za Gesty (2009), Balladyny i romanse (2011) oraz ości (2014). Jest felietonistą magazynów „Charaktery”, „Polityka”, „Dziennik Opinii” oraz recenzentem „Gazety Wyborczej”.

Jego rola polegać będzie na konsultowaniu scenariuszy i sztuk, powstających w ramach programu, w szczególności ich języka, dialogów i konstrukcji. Pisarz będzie indywidualnie pracował z uczestnikami i oceniał kolejne wersje ich projektów pod kątem literackim.

Moja rola w Terenie TR to rola ufoludka na innej planecie, bo oto ja – człowiek od literatury – wyląduję w przestrzeni teatralnej. Mam nadzieję, że będzie to dla mnie okazją do poznania nowych ludzi, pomysłów, a z drugiej strony liczę, że będę mógł nieść językową pomoc dla uczestników projektu – Ignacy Karpowicz.