Anna Karasińska “Ewelina płacze”

Reżyserka Anna Karasińska wykorzystała specyficzną sytuację teatralną aby opowiedzieć o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne narracje. Tekst jest mieszaniną fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. W spektaklu aktorzy próbują zagrać siebie samych, wyobrażonych przez kogoś innego. Cudze wyobrażenia i fantazje przenikają się z ich prywatną prawdą. Nie mając możliwości sprostowania informacji na swój temat, pozostają uwięzieni w swoich przypadkowych i fragmentarycznych tożsamościach. Spiętrzenie ról sprawia, że nie wiadomo już do kogo należą wypowiadane ze sceny kwestie.

 

Od autorki: Projekt „Ewelina płacze” powstał jako skutek uboczny mojego udziału w programie Teren TR. Podczas pracy zauważyłam, że w naturalny sposób więcej uwagi poświęcam temu, co wydarza się wokół sytuacji konkursu Teren TR, temu jak działa na mnie spotkanie z tym miejscem i ludźmi, niż rozwijaniu zgłoszonego pomysłu na spektakl. W ten sposób projekt stał się zapisem tego, co zdarzyło się na marginesie mojej właściwej pracy podczas terenowych warsztatów. ,,Ewelina płacze’’ opowiada o tym, jak wpływa na nas udział w świecie sztuki oraz o odkrywaniu zależności pomiędzy wyobrażonym, prywatnym a publicznym. To projekt o tym, że inni wiedzą lepiej, kim tak naprawdę jesteśmy.

 

reżyseria: Anna Karasińska
współpraca dramaturgiczna: Magdalena Rydzewska
choreografia: Marta Ziółek
asystentka produkcji: Katarzyna Szumlas

obsada:
Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz

 

TERMINY:

7 czerwca 2015, g. 20:00
24 czerwca 2015, g. 20:00

 

Bilety: 30 zł (normalne), 20 zł (ulgowe); dostępne w kasie TR Warszawa oraz na stronie trwarszawa.ebilet.pl
Rezerwacja: tel. 22 480 80 08, kasa@trwarszawa.pl

 

Urodziłam się w Łodzi na Bałutach.
Studiowałam filozofię na Uniwersytecie Łódzkim, na Akademii Sztuk Pięknych oraz reżyserię na PWSFTViT.
Moje filmy szkolne były pokazywane na kilkudziesięciu festiwalach na całym świecie i zdobyły kilka międzynarodowych nagród.
Obecnie pracuję nad scenariuszem filmu fabularnego, który ma być moim debiutem.

Od 16 lat praktykuje buddyzm Diamentowej Drogi, jestem uczennicą XVII Karmapy Trinleja Taje Dordże.
Uwielbiam filmy ze studia Ghibli i serial „Six feet under”.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*